תיקון הפרעות רגשיות אצל ילדים

טיפול בכלבים משמש לעתים קרובות לתיקון הפרעות רגשיות אצל ילדים. תקשורת עם כלב ידידותי עוזרת לילדכם להתמודד עם פחדים, להתגבר על חרדה ולהיפטר מתוקפנות.

דוגמא לחיים האמיתיים:

הוריה של ילדה בת ארבע פנו למטפל פסיכולוג-מיכל מכיוון שהילדה עינה את חתלתול הבית שלהם. התברר שאמא ואבא אשמים בחלקם באכזריותה – עד לאחרונה הוריה שתו הרבה. הילדה פחדה משערוריות משפחתיות, שלא היו נדירות, והוריה לא שמו לב אליה. כתוצאה מכך הפחדים של הילדה הפכו לתוקפנות כלפי החתלתול. כוח על יצור חסר הגנה נתן לילדה לפחות קצת ביטחון ביכולותיה.

טרייר שחור ענק הגיע לעזור לילדה. הכלב המאולף לקח על עצמו את תפקיד המגן והמטפלת. עם כלב כזה אין ממה לפחד. אתה יכול גם לחבק את הכלב. או לשחק איתו מספרה. או פשוט תן לו צעצוע. או להאכיל מהיד. ולפעמים הכלב עצמו הביא לילדות מתנות ולעתים קרובות “נישק” אותה על האף. באופן כללי, הוא עשה כל מה שההורים של הילדה לא עשו פעם. עם הזמן החבר המדובלל סילק את פחדיו, נתן לה ביטחון עצמי וההזדמנות להראות אכפתיות, ובכך נעלמה האכזריות של נדינה כלפי בעלי חיים אחרים.

כמובן שהכלב עצמו לא יכול לנחש איזה תפקיד הוא צריך למלא כדי לעזור לילד. במקרה של הילדה, הפסיכולוגים-מטפלים בכלבים הבינו שלילדה פשוט אין מספיק תמיכה בחייה, ויצרו מצב כדי שהילדה תוכל להשיג זאת על ידי איסוף כלב שיכול לשמש כמגן וחבר אמין.